Rawsuperfood Cz

 

 

Sledujte naše novinky na Twitteru:

 

 

 

 

 

 

 


Úvod »» Kešu ořechy natural ve slupce 200g RAW BIO


    

Kešu ořechy natural ve slupce 200g RAW BIO

Ručně loupané, živé kešu!

skladem

 

Číslo produktu: KN10
Cena bez DPH : 204,35 Kč
Cena s DPH (15 %):
235,00 Kč

Kešu ořechy jsou výborným zdrojem mědi, fosforu, hořčíku, manganu a zinku. Jsou přírodním antidepresivem, díky obsahu niacinu a tryptofanu, což je životně nezbytná aminokyselina, která je potřebná pro každou tělesnou buňku. S pomocí tryptofanu si tělo vyrábí klíčové neurohormony serotonin, melatonin, nespočet druhů enzymů, vitaminy řady B a další životně důležité látky. Podle některých odborníků dvě hrsti kešu oříšků obsahují “terapeutické množství“ tryptofanu, schopné pozvednout náladu. Podle skutečných měření asi polovina šálku kešu poskytuje přibližně 470 mg tryptofanu.

Kešu ořechy mají nižší obsah tuku než většina jiných ořechů, z čehož přibližně 82% jsou nenasycené mastné kyseliny, plus asi 66% z těchto nenasycených mastných kyselin jsou mononenasycené tuky, nezbytné pro zdravé srdce. Studie u pacientů s diabetem ukázaly, že mononenasycené tuky přidané  k  dietě s nízkým obsahem tuku, mohou přispět ke snížení vysoké hladiny triglyceridů. Triglyceridy jsou formou, ve kterém jsou tuky přepravovány v krvi, a vysoké hladiny triglyceridů jsou spojeny se zvýšeným rizikem onemocnění srdce a tak zajištění nějakých mononenasycených tuků ve stravě při konzumaci kešu oříšků, je to dobrý nápad, a to zejména pro osoby s diabetem. Kešu ořechy mohou také sloužit jako prevence žlučových kamenů. Údaje shromážděné za dvacet let na 80000 ženách v Nurses' Health Study ukazuje, že ženy, které jedí alespoň 1 unci (28,35g) kešu oříšků (nebo 2 lžíce kešu másla) každý týden, mají o 25% nižší riziko vzniku žlučových kamenů. Kešu oříšky tedy ochraňují srdce, působí proti tvorbě žlučníkových kamenů, snižují riziko přibývání na váze a zlepšují náladu.

Jemná, růžovo-hnědá slupka obsahuje vysoké množství antioxidantů a propůjčuje těmto kešu ořechům kořeněnou, intenzivní chuť a aroma. Pokud by na vás byla chuť kešu ve slupce příliš intenzivní, lze slupku zlehka sloupnout a nechat se unášet pouze sladkou chutí těchto vynikajících kešu oříšků.

Složení: nepražené ručně loupané kešu ořechy ve slupce* (* = BIO)

Skladujte na suchém, chladném místě.

Země původu: Indonézie


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Nebyl zatím přidán žádný názor. Přidejte svůj názor nebo dotaz jako první.

ZDY2Z