Rawsuperfood Cz

 

 

Sledujte naše novinky na Twitteru:

 

 

 

 

 

 

 


Úvod »» Pesto z medvědího česneku s dýňovými semínky 130g RAW BIO


        

Pesto z medvědího česneku s dýňovými semínky 130g RAW BIO

akce

skladem

 

Číslo produktu: SS05
běžná cena 185,00 Kč
Cena bez DPH : 156,52 Kč
Cena s DPH (15 %):
180,00 Kč

POSLEDNÍ MOŽNOST KOUPĚ - výrobce bohužel ukončil výrobu. :( Toto výživné delikátní pesto můžete použít jako přísadu do těstovin, pomazánku na chléb/krekry, přidat do salátů, polévek, omáček nebo jako skvělou přísadu všude tam, kde používáte česnek. Vyrobené z divoce rostoucího medvědího česneku, panenského olivového oleje a přídavkem dýňových semínek. Divoký medvědí česnek je planě rostoucí rostlina z čisté neobydlené oblasti nedotčené zemědělstvím, patří mezi nejlepší v Evropě. Roste v přírodě divoce a sbíráme ho v místech, kde je naprosto čisté ovzduší, v prostředí, které nepoznamenal žádný průmysl, ani zemědělská produkce, čili v prostředí, které nepoznamenaly žádné negativní “civilizační” vlivy.

V legendách se o medvědím česneku praví, že ho užívají medvědi k jarní detoxikaci,  aby se zbavili toxinů, které se v jejich těle nahromadili v období zimního spánku. V legendách má původ také jméno česneku medvědího, latinsky Allium Ursinum. Česnek medvědí roste brzy na jaře na vlhkých místech a obsahuje velké množství vitamínů, minerálních látek a esenciálních olejů.

Dýňová semínka obsahují velké množství nenasycených mastných kyselin (nenasycené kyseliny Omega 3, 6 a 9), které zpomalují tvorbu usazenin cholesterolu v tepnách. Semínka dále obsahují fytosteroly neboli rostlinné estrogeny, jež brání rozvoji nádorů a snižují negativní účinky xenoestrogenů (umělých hormonů), také bílkoviny, enzymy, karoteny, provitamíny vitamínu A, vitamín C, B1, B2, B3, B6, B17, E, F, minerály - vysoký je obsah zinku, selenu, draslíku, fosforu, hořčíku, vápníku, selenu, mědi, manganu. Zinek, který se vyskytuje v dýňových semínkách, je základní složkou 25 enzymů, jež se podílejí na zažívání a metabolismu, neboť podporují proces trávení i peristaltiku tlustého střeva. Cenný je i obsah aminokyseliny Cucurbitin, která má silné protiparazitické účinky. Dýňová semínka se odedávna používají v lidovém léčitelství proti střevním cizopasníkům - semínka obsahují látku, která snižuje přilnavost těla tasemnice a pomáhá ji vypuzovat z těla ven. Semínka jsou nejlepším zdrojem přírodního zinku potřebného pro stavbu kostí a vůbec všech tkání v těle. Pravidelná konzumace se doporučuje zejména při onemocnění prostaty a kůže, a při nemocech žaludku a střev.

Složení: Listy česneku medvědího* 54%, dýňová semínka*, olivový olej*, Himalájská sůl, slunečnicový olej*. (* = BIO)

Výrobce: Azimut Vester (Golden Apple)

Země původu: Slovinsko

NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Nebyl zatím přidán žádný názor. Přidejte svůj názor nebo dotaz jako první.

YzdmYmZjNj