Rawsuperfood Cz

 

 

Sledujte naše novinky na Twitteru:

 

 

 

 

 

 

 


»

 

SLUNEČNICOVÉ SEMÍNKO – zásobárna vitamínu E


 

Slunečnicová semínka jsou jedním z nejbohatších zdrojů vitamínu E a druhým nejbohatším zdrojem vitamínu B1. Jsou skvělým zdrojem rostlinných bílkovin a jsou též velmi bohatá na hořčík, selen, niacin, zinek, kyselinu pantotenovou, železo, vápník, fosfor a Omega-6 polynenasycené mastné kyseliny. Jsou zároveň i jedním z nejvhodnějších zdrojů vitamínu B9 – kyseliny listové, která je nezbytná pro fungování lidského organismu, zejména pro růst a obnovu buněk, nervovou soustavu a tvorbu červených krvinek, a které má značná část populace nedostatek. Dostatečný přísun kyseliny listové je významný zejména v období těhotenství a kojení.

 

Konzumace slunečnicových semínek se doporučuje při ekzémech, popraskané a suché kůži a kožních zánětech obecně, při migrénách a astmatu. Látky v semínkách obsažené posilují nehty a vlasy a redukují množství šedin, zklidňují nervy, vylepšují kvalitu spánku, regulují krevní tlak, pomáhají snižovat hladinu cholesterolu v krvi. Při pravidelné konzumaci látky obsažené v semínku neutralizují v lidském těle volné radikály a působí tak proti předčasnému stárnutí buněk.

 

Semínka jsou ideální zásobárnou řady hodnotných živin. Využitelnost nutriční složky semínek se zvyšuje pokud je před konzumací alespoň na 6 hodin namočíme ve vodě nebo je nakličujeme. Tím se zaktivují enzymy. V naší nabídce máme výtečné produkty, které Vám umožní si tuto porci zdraví dokonale vychutnat. V kvalitě RAW BIO je naleznete v kategorii "MÁSLA a KRÉMY RAW BIO" a "OŘECHY a SEMÍNKA RAW BIO".

 

YjU5NzBj