Rawsuperfood Cz

 

 

Sledujte naše novinky na Twitteru:

 

 

 

 

 

 

 


» Zdravé dorty a koláče II.

Meruňkový cobbler


Neprve promixujte kokos, mandle a datle tak, aby se spojili do jednolité hmoty. Pak promixujte ostatní ingredience - jen 0,5 šálku ovoce, kromě sladidla. Zbývající meruňky naskládejte do formy, oslaďte sladidlem, polijte nejprve druhou směsí, poté přidejte datlovo-ořechovou směs a nechejte 2 hodiny ztuhnout ledničce. Poté vyklopte z formy a mlsejte.:) Skvělá chuť!

 

 

Jablečný koláč

 

Korpus koláče:

V robotu nebo mixéru se silným výkonem nejprve pořádně rozmixujte ořechy a datle. Hmotu vyjměte a natlačte do kulaté formy vymazané kokosovým olejem a nechte v ledničce.

 

Náplň:

  • 1 šálek datlí Medjool

  • 4 sladká jablka

Vypeckujte a pokrájejte nahrubo 3 jablka (jedno jablko si odložte stranou). V robotu nebo mixéru se silným výkonem řádně rozmixujte všechny ingredience a zmiňovaná jablka. Do rozmixované hmoty vmíchejte na malé kousky pokrájené zbývající jablko. Hmotu poté namažte na povrch korpusu, ozdobte vlašskými ořechy a dejte na půl hodiny do mrazáku.

 

 

Čokoládový Matcha 'cheesecake'

 

Korpus dortu:

V robotu nebo mixéru se silným výkonem rozsekejte ořechy a sůl najemno. Pak přidejte odpeckované datle a opět spusťte na chvíli robot, aby se hmota promísila. Hmotu pak vyjměte a natlačte do kulaté formy vymazané kokosovým olejem a dejte do lednice chladit.

 

Náplň:

V robotu nebo mixéru se silným výkonem rozsekejte kešu a cuketu nahrubo. Přidejte agávový sirup, vodu, pomerančovou šťávu, kokosový olej a vanilku a rozmixujte vše najemno - špachtlí průběžně shrnujte hmotu ze stran robotu tak, aby nezůstaly žádné hrubé kousky. Když je hmota promixovaná, nalijte ji na korpus a dejte zchladit do lednice. Dort ozdobte a nechte před podáváním cca 4 hodiny v ledničce vychladit. Hotovo!:) Dort je vynikající, hezky vypadá a i díky Matcha po něm budete mít energie na rozdávání!;)

 

 

Rychlý mrkvový dort

 

Korpus dortu:

Vše řádně promíchejte ve velké míse a hmotu natlačte do formy vymazané kokosovým olejem, dejte ztuhnout na půl hodiny do ledničky - hotovo. Anebo polijte navíc ještě citrónovou polevou. Mňam!:)

 

Poleva:

  • 1 šálek kešu ořechů (namočené alespoň 6 hodin)

  • 3 lžíce citrónové šťávy

Všechny ingredience rozmixujte najemno.

 

 

Famózní čokoládový dort (s banány)

 

Korpus dortu:

  • 1 šálek mletého máku
  • 1 šálek kokosu
  • 2 sáčky (předem namočených) sušených švestek
  • 4 plné lžíce nepraženého kakaa

  • špetka Himálajské soli
  • 1-2 lžíce citrónové šťávy

V robotu nebo mixéru se silným výkonem rozmixujte vše, aby se hmota promísila. Hmotu pak vyjměte a natlačte do kulaté formy vymazané kokosovým olejem a dejte do lednice chladit.

 

Náplň:

Vyjma posledních dvou bodů rozmixujte vše najemno v robotu nebo mixéru se silným výkonem - špachtlí průběžně shrnujte hmotu ze stran robotu tak, aby nezůstaly žádné hrubé kousky. Když je hmota promixovaná, nalijte ji na korpus, na který jste předtím položili kolečka banánů. Hmotu uhlaďte, ozdobte goji nebo kakaovými boby a dejte před podáváním zchladit do lednice na cca 4 hodiny. Dort je snadný na výrobu a chuťově vynikající. Zamilujete si ho!:)

 

 YTlmZWI3M