Rawsuperfood Cz

 

 

Sledujte naše novinky na Twitteru:

 

 

 

 

 

 

 


» RAW vegan jídelníček

 

V RAW food se snažím o co největší pestrost. Ráno začínám vlažnou vodou (cca 0,5) a poté pokračuji koktejlem z ovoce, listové zeleniny a přídavkem superfoods. Inspiraci na smoothies najdete v článku "Tipy na smoothies" a také na mém facebookovém profilu. Pokud máte odšťavňovač, můžete si udělat čerstvou šťávu. Inspiraci na zeleninové a ovocné freshe najdete v článku "Zeleninové a ovocné šťávy".

 

 

 

Na svačinu si dávám šťávu z mladého ječmene a pár kusů ovoce. Oběd se liší podle toho, jaké je roční období - v létě ovoce či ovocné smoothie, v zimě pokrmy z pohanky či pomazánky s krekry a zeleninou. Na odpolední svačinu si dávám  "něco dobrého" - sladký krém, čokoládu, tyčinku, sušené ovoce. Někdy vše dohromady. :) Inspiraci na dobRAWty najdete v kolonkách "Zmrzliny a krémy" a "Zdravé dezerty".

 

Večeře pak může být podobná či stejná jako oběd. Já mívám zeleninový salát s mořskou řasou a se semínkovými krekry, kaši z chia semínek, po cvičení si pak dělám smoothie/domácí oříškové či semínkové "mléko" s proteinem a spirulinou.

 

 

 

 

Než jdu spát si ještě udělám šťávu z mladého ječmene a dám si chlorellu. Tělo má tak v noci čas vyloučit vše nepotřebné a opravit, co je třeba. Zelené potraviny přímo miluji. :)

 

 

 

Samotnou kapitolou je pak RAW stravování v zimě, o tomto tématu jsem se rozepsala zde.

 

 


NGI5OTJ